Személyi igazolvány a 14 éven aluli gyereknek?

Állandó gond az iskolákban, hogy a diákigazolványok hónapokig-évekig sem készülnek el, dacára annak, hogy néhány éve teljesen megváltozott az ügyintézés.

Sok szülőnek fogalma sincs róla, hogy a gyermekének akár személyi igazolványt is csináltathat az okmányirodában, 14 éven aluliaknak ez ráadásul illetékmentes!

Íme egy részletes tájékoztató, hogy kiknek javasolt a személyi igazolvány (leegyszerűsítve: minden gyermeknek!), és hogyan lehet hozzájutni.

Tájékoztató személyazonosító igazolvány igényléséről>>

A diákigazolvány nem alkalmas személyazonosításra!