BWM iskola NAPOK – Történelem projektóra, élményalapú oktatás

NAPOK – Történelem projektóra, élményalapú oktatás

A Báró Wesselényi Miklós Alapítványi Általános Iskola Gimnázium Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola NAPOK rendszerben több az idő az élményalapú tanulásra. Februárban mindkét osztályban római mozaikok mintáját követve tépegettünk és a korszak jellemzőit rakták ki a gyerekek. Mindenki elmondta, hogy miért azt a képet rakta ki és mit kell a képről tudni, mi volt a történelmi jelentősége. Az ötödikesekkel még Lucullusi gyümölcs lakomát is tartottunk, megbeszélve hogyan is volt ez annak idején.
A hatodik évfolyammal a Felfedezések kora és az Amerikai Egyesült Államok megalakulása volt a téma.

Igazán gyönyörű, kifejező alkotások születtek.

bwm-napok-projektoktatas-tortenelem-mozaik-gracia

Római gráciák

bwm-napok-projektoktatas-tortenelem-mozaik-italia

Az itáliai csizma

bwm-napok-projektoktatas-tortenelem-mozaik-lakoma

Lakoma

bwm-napok-projektoktatas-tortenelem-mozaik-lucullus

Lucullus

bwm-napok-projektoktatas-tortenelem-mozaik-USA

Amerikai Egyesült Államok

 

 

Közzétette: Bárdi Farkas Beáta

Megosztás