Stratégiai együttműködés: Pannon Egyetem és BANONAStratégiai együttműködés: Pannon Egyetem és BANONA

Veszprém, 2024. február 14. – Stratégiai együttműködést kötött az egyetemi oktatás és továbbképzés, a tudományos kutatás, fejlesztés és innováció, valamint a szakmai érdekképviselet területeire fókuszálva a Pannon Egyetem és az immár egy évtizede működő balatonfűzfői Báró Wesselényi Miklós Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola fenntartójaként tevékenykedő Balaton-felvidéki Nemzeti Oktatási Nevelési Közhasznú Alapítvány (BANONA).

A Dr. Gelencsér András rektor és Bárdi Farkas János alapító elnök által aláírt megállapodás célja többek között közös know-how létrehozása a mesterséges intelligencia és az autonóm irányítású rendszerek, valamint a repülés és a dróntechnológia középiskolás tananyagának, tanítási módszereinek, elméleti és gyakorlati oktatásának kidolgozása tekintetében. Ennek a gyakorlati megvalósításához, a tanárok továbbképzéséhez módszertani anyagok fejlesztése a BANONA által fenntartott iskola együttműködésével. Ezzel az együttműködéssel lehetőség nyílik arra, hogy a tanulókat úgy irányítsák a Pannon Egyetemre, hogy az egyetemi tanulmányokba belépéshez szükséges tanulói kompetenciákkal rendelkezzenek.

A megállapodásban a felek kifejezik együttműködési szándékukat a Pannon Egyetem (mindenekelőtt a Humántudományi Kar) hallgatói szakmai gyakorlatának biztosítása terén, valamint a BANONA és intézményei munkavállalói körének továbbképzése vonatkozásában. Emellett a szerződés kimondja, hogy a BANONA stratégiai partnernek tekinti a Pannon Egyetemet a mindenkori végzős gimnáziumi évfolyama felsőfokú továbbtanulása terén.

A Pannon Egyetem a fentieken túlmenően vállalta, hogy az általa művelt tudományterületeken szakmai szakértői támogatást biztosít a BANONA számára, egyúttal szükség szerint szakértői együttműködést is nyújt az alapítványnak.

By Báró Wesselényi Iskola

A Báró Wesselényi Miklós Alapítványi Általános Iskola 2013 őszén indult alsó tagozattal (1-4. osztályig), 2014-2015-ös tanévtől pedig felmenő rendszerben már felső tagozatra is beírathatók a gyerekek, 2016-tól pedig elindult a középiskolai képzésünk is. Kiemelten támogatjuk az otthonoktatást, a magántanulói státuszt, az erre a célra kidolgozott távoktatási programunkkal, mind a Magyarországon, mind a külföldön élő gyermekek számára. Beiratkozási információk, hasznos tudnivalók