„Ha emberek vesznek körül, még nem élünk közösségben.
A közösséget mi magunk alakítjuk”- hangzik a balatonfűzfői Báró Wesselényi Miklós Alapítványi iskola egyik mottója, aminek üzenetét alapul véve különleges módon emlékeztek meg az 1956. október 23-i forradalom és szabadságharcról.
A délelőtti órákban három helyszínen zajlottak pedagógiai irányítás mellett a foglalkozások. Az interaktív szerepjátékokat „’56-os váltóláz” foglalkozásnak nevezték el, míg a kreativitás másik vonalán a „Szabad vers a szabad népért” címet kapta. A harmadik helyszínen a 9. és 12. osztályos tanulók versekből, népdalokból összeállított megemlékező műsort adtak elő, aminek során felcsendült a Himnusz és a Szózat is.
A gondosan összeállított program igyekezett valamennyi tagozat számára lehetőséget biztosítani a tartalmas és ismeretanyagban gazdag, ugyanakkor a méltó módon történő megemlékezésre.