Üzenet a jövőnek: Csináljatok olyan iskolákat, ahová mindenki szívesen jár, és mindenki azt tanul amit akar!

A Báró Wesselényi Miklós Alapítványi Általános Iskola Gimnázium Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskolában nagy hangsúlyt fektetünk a projektoktatásra, a gyerekeket arra ösztönözzük, hogy különböző formákban készítsék el ezeket a munkákat. Az alsósok nagyon élvezik, boldogan hozzák felszínre a bennük rejlő kreativitást, ezért a kedves nézők számára kifejezetten élvezetes lesz megnézni a következő filmet, ami Etika tantárgyból készült, és a témája a jövő oktatása.

 

play-sharp-fill

Mi értelme van a projektoktatásnak?

A projektoktatás kompetencia alapú oktatás, célja, hogy a tanulás során a mélyebb megértést érjük el a felszínes tényekre és eljárásokra való koncentrálás helyett.  Az összefüggések megértését helyezi előtérbe, a rendszerben történő látásmódot, kiépíti az integrált, egymáshoz kapcsolódó tudást, szemben az elkülönülő, tantárgyakba tagolt tudással. Környezetéből táplálkozó, valódi tudást épít fel, és kifejezetten a kooperációra épít. A munkáltatók egyre inkább dinamikus szemlélettel keresnek munkaerőt, ami azt jelenti, hogy meghatározott feladatok ellátásához keresik a szükséges kompetenciákkal rendelkező szakembereket. A keresést mindig újraértékelik a feladat igényeinek megfelelően, és egyre újabb, mindig az adott szervezet számára fontos kompetenciák kerülnek előtérbe. A munkavállaló a kompetenciáihoz, érdeklődéséhez illeszkedő feladatkört keres. Arra törekszik, hogy a kompetenciái hasznosíthatóak legyenek. Abban az esetben sikeres a folyamat, ha a két oldal összhangban áll. A projektoktatás erre készíti fel a gyerekeket.

Mindenekelőtt, örömet okoz a gyermekeknek, így segíti a tanulási folyamatot.